Doorzoek website

Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie

Proces/gegevens modelleur

Utrecht
4 Maanden
36 uren
1 september 2025
Hybride
Solliciteer

Reageren kan binnen 2 minuten

Over deze opdracht

Voor onze opdrachtgever de Belastingdienst zoeken wij een Proces/gegevens modelleur. 

Let op: deze aanvraag is niet geschikt voor zzp'ers. 

Deze aanvraag valt in schaal 12. 

Uiterlijk reageren tot: 21-08-2025 12:00. 

Opdrachtbeschrijving

Voor de nieuwe Digitale werkomgeving worden stapsgewijs opsporingsprocessen uitgewerkt. De nieuwe processen moeten conform de daarvoor gestelde eisen (verticale data definitie architectuur) worden gemodelleerd. Hierbij zal nauwe samenwerking plaatsvinden met business analisten, juristen en architecten.

Het ontwerpen en modelleren van de nieuwe processen is dan ook het centrale onderdeel van de opdracht. Je werkt samen met werkt samen met de business analisten, kennismodelleurs, procesdeskundigen, data engineers, datastewards en architecten om ervoor te zorgen dat de geïntegreerde data aan de behoeften en specificaties van de organisatie voldoet. Je kan logische gegevensmodellen (die een gegevensbron of registratie beschrijven) en bijbehorende documentatie lezen en beschrijven als ook vragen erover beantwoorden. Je kan kan op basis van de afbakening van de architect bepalen welke gegevens er wel en niet in scope zijn om te gaan modelleren.

Je kan een nieuw gegevensmodel opstellen voor het modelleren van de gegevens die geregistreerd of geadministreerd worden, op functioneel niveau. Hierbij controleer je de consistentie tussen gegevensmodel en implementatiewerkelijkheid. Je kan dit top-down toepassen voor gegevensuitwisseling. Je past datakwaliteitconcepten toe om te kunnen meten wat de kwaliteit van de gegevens is in relatie tot het gegevensmodel, stelt bijpassende maatregelen voor. Je kan een al bestaand eenvoudig gegevensmodel omzetten naar een gegevensmodel die aan de gewenste standaarden en methoden vanuit de organisatie voldoet. 

Achtergrond opdracht

Vanwege wetswijzigingen en interne heroriëntatie, zullen processen de komende periode herzien worden. Om dit op gestructureerde wijze aan te pakken, is het noodzakelijk de werkprocessen op een eenduidige wijze vast te leggen en de vernieuwde processen te modelleren, zodat er een gapanalyse opgesteld kan worden. In dit licht zijn we op zoek naar proces/gegevensmodelleur.

Functie-eisen

  •  Bachelor Bedrijfskundige Informatica, ITSM Foundation; ITIL Foundation, Businessprocesmanagement 
  • Informatie analyse
  • Business Proces Management Lean-certificaat. Met Blackbelt als pre
  • HBO werk/denk niveau (3 jaar)
  • ervaring met het ontwerpen van bedrijfsprocessen als basis voor een nieuwe organisatie inrichting (3 jaar)
  • Ervaring met BPMN en procesmodelleertools, bijvoorbeeld Bizzdesign Enterprise Studio (3 jaar)
  • Ervaring met opstellen van conceptuele- en logische gegevensmodellen (3 jaar)

Functie-wensen

  • Kennis van CIM 

Functie-competenties

  • Analyseren, netwerken, samenwerken, creativiteit, communicatieve vaardigheden (mondeling en schriftelijk), organisatie sensitivteit, overtuigingskracht, resultaatgerichtheid 
Interesse?

Stuur ons dan uiterlijk 21 augustus 2025, voor 10.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.

Let op:
  • Kennis van business architectuur, het architectuurproces binnen de Belastingdienst is een pré
  • Kennis van BPMN en Bizz Design Enterprice Studio 
  • ervaring met opsporingsprocessen wordt zeer op prijs gesteld
  • Ervaring in het opstellen van procesontwerpen is een pré
  • Het houden en begeleiden van workshops, interviews, etc.
Solliciteer nu

Reageren kan binnen 2 minuten

Ik sta voor je klaar.

Wil jij meer weten over deze opdracht?
Leonie kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer!
Bel, mail of app Leonie. Zo geregeld.

Leonie Jansma

IT Recruitment Consultant West-Nederland