Doorzoek website

Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie

Product Owner Vorderingenoverzicht Rijk

Leeuwarden
12 Maanden
36 uren
13 oktober 2025
Hybride
Solliciteer

Reageren kan binnen 2 minuten

Over deze opdracht

Deze opdracht is niet geschikt voor een ZZP'er. Team VO Rijk is op zoek naar een ervaren Product Owner voor wie de gebruiker altijd op één staat. Als Product Owner geef je richting aan de stapsgewijze doorontwikkeling van het Vorderingenoverzicht Rijk richting een dienst die voor elke burger van Nederland beschikbaar is. Op basis van gebruikersonderzoek en de productvisie ontwerp en ontwikkel je samen met het team werkende software en standaarden, die voor steeds meer gebruikers beschikbaar komen. Daarnaast werk je samen met en ondersteun je de betrokken organisaties in hun opgave om gegevens aan te leveren aan de burger, zodat het Vorderingenoverzicht Rijk steeds completer wordt.

Tot de scope van de werkzaamheden behoren onder andere:

•Pragmatische productstrategie en roadmapping voor het Vorderingenoverzicht Rijk

•Voorzitten en leiden productontwikkelcycli Vorderingenoverzicht Rijk

•Stakeholder management via o.a. Sprint Reviews en Grand Demo’s

•Bijdragen aan de teamcultuur en open werkwijze van Team Vorderingenoverzicht Rijk

•Bijdragen aan en ondersteunen van de community van team en CRI-partners

•Bijdragen aan de lancering van VO Rijk voor gebruik door burgers.

Over de organisatie

Het werk is ten behoeve van het Vorderingenoverzicht Rijk (VO Rijk, https://vorijk.nl). In het team van VO Rijk zijn diverse functionarissen actief en wordt scrum/agile gewerkt. Het team maakt gebruik van voorgeschreven frameworks en tooling en houdt rekening met de proceskaders om de prestaties te kunnen opleveren. Middels het Vorderingenoverzicht Rijk kan een burger zelf een overzicht samenstellen van diens financiële verplichtingen aan overheidsorganisaties. Het vorderingenoverzicht werkt op basis van API-standaarden waarmee de burger zelf alle data bij de bron(-organisaties) kan ophalen. Voor deze API-standaarden worden referentie-implementaties ontwikkeld om te bewijzen dat de standaarden werken. Een van de uitgangspunten van het project is dat de software die wordt voortgebracht, als open source software beschikbaar zal zijn. Alle documentatie en informatie zal beschikbaar worden gesteld op GitLab.

Team VO Rijk werkt met aandacht voor publieke waarden aan digitalisering: open en transparant en met toepassing van privacy en security by design. De gebruiker staat centraal (gebruikersonderzoek, gebruikersvriendelijkheid), en door middel van gestructureerde experimenten onderzoeken we stapsgewijs wat wel en niet werkt in de praktijk. We passen moderne technologie toe en werken op basis van de informatiekundige principes van Common Ground, de Nederlandse API strategie en het federatieve datastelsel/IBDS. Opdrachtgever is het CJIB, maar uitvoering van de opdracht is met meerdere partners binnen de Rijksoverheid. Het werken vindt remote plaats waarbij indien het nodig is voor het behalen van de prestaties afspraken op locatie o.a. bij het CJIB of andere bronorganisaties kunnen plaatsvinden.

Het CJIB is een relatief jonge en ambitieuze uitvoeringsorganisatie van het Ministerie van Justitie en Veiligheid en is gevestigd te Leeuwarden. Ruim 1900 gedreven medewerkers zorgen ervoor dat de taken op een juiste wijze, ondersteund door adequate en slimme ICT, binnen het gestelde kader worden uitgevoerd. De ICT-organisatie heeft een interne schil medewerkers met de mogelijkheid om flexibel personeel bij te schakelen. Er wordt gewerkt met DevOps-teams die hoogwaardige (ICT) producten ontwikkelen en beheren.

Functie-eisen

  • Minimaal 5 jaar ervaring als Product Owner van digitale producten 
  • Minimaal 5 jaar ervaring met agile werken (scrum, etc.) in multidisciplinaire teams.

Functie-wensen

  • Ervaring met Gitlab voor het beheer van product backlogs etc. Affiniteit/enthousiasme om te werken aan de digitale overheid en of het financiële en/of schuld(hulpverlenings)domein.
  • Aantoonbare leiderschapskwaliteiten (voorzitter, bruggenbouwer, teamspeler, dienend leiderschap) Ervaring met lancering van diensten voor consumenten en de inbeheername hiervan door een DevOps team.
  • Ervaring met werken in project(en) binnen de overheid. 

Functie-competenties

  • Een resultaatgerichte werkwijze (kwaliteit en kwantiteit pragmatisch afwegen), politieksensitiviteit en ervaring met samenwerking in een coalitie met meerdere organisaties. HBO (of WO) werk- en denkniveau.

Arbeidsvoorwaarden

  • Afwisselend online en on site (meestal Utrecht) werken mogelijk. Voor dit project is initieel een inzet van 32 tot 36 uur per week voorzien . Start z.s.m.
Interesse?

Stuur ons dan uiterlijk 01 oktober 2025, voor 15.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.

Solliciteer nu

Reageren kan binnen 2 minuten

Ik sta voor je klaar.

Wil jij meer weten over deze opdracht?
Frank kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer!
Bel, mail of app Frank. Zo geregeld.

Frank Buiter

Accountmanager IT Noord-Nederland