Doorzoek website

Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie

Business Analist

Leeuwarden
6 Maanden
36 uren
1 juli 2025
Hybride
Solliciteer

Reageren kan binnen 2 minuten

Over deze opdracht

Deze opdracht is niet geschikt voor een ZZP''er. Als business analist ben je verantwoordelijk voor:

  • Het borgen, doorvertalen en concretiseren van de kaders uit de projectstartarchitecturen naar het project;
  • Het adviseren van de projectmanager(s) over scope en projectaanpak;
  • Het (her)ontwerpen van processen binnen de werkgebieden assetbeheer, beheer en onderhoud, en gegevensmanagement;
  • Het inventariseren van de informatiebehoefte binnen processen;
  • Het uitwerken van oplossingsalternatieven binnen de kaders en richtlijnen van de architectuur;
  • Het definiëren en uitwerken van datastromen om de informatie-uitwisseling tussen applicaties via het dataplatform mogelijk te maken;
  • Het uitvoeren van impactanalyses (op processen en procedures, ICT, juridische aspecten, organisatie en competenties) en het uitwerken en implementeren van oplossingsrichtingen;
  • Het bewaken van de samenhang en afhankelijkheden met andere projecten binnen Wetterskip Fryslân.

Over de organisatie

Ga tijdelijk aan de slag bij Wetterskip Fryslân en duik in de uitdagende wereld van het waterbeheer. Als Wetterskipper krijg je vertrouwen, verantwoordelijkheid en de ruimte om je werk op jouw manier in te vullen. Met duizend-en-één expertises in huis kun je hier verrassend veel kanten op. En wát je ook doet, als Wetterskipper maak je altijd een verschil in de wereld om je heen. Je draagt bij aan een veilige en leefbare provincie. Voor mens en natuur. Voor huidige en volgende generaties. En wat doe jij morgen met water?

Wetterskip Fryslân wil datagedreven werken een grotere rol geven in de sturing op processen. Hiervoor wordt gewerkt met een routekaart voor integrale informatievoorziening. Onderdeel van deze routekaart is het vervangen van een aantal belangrijke applicaties, het herontwerpen van processen en het implementeren van datastromen om de informatie-uitwisseling tussen applicaties via het dataplatform mogelijk te maken.

Een van de pijlers van deze routekaart is Assetmanagement. Binnen Assetmanagement worden een nieuw Assetmanagementsysteem en een nieuwe GIS-oplossing geïmplementeerd, inclusief een kern- en procesregister en een omgeving om deze gecontroleerd te beheren. Met de implementatie van deze applicaties is het tevens de bedoeling om de informatievoorziening te uniformeren, standaardiseren en moderniseren, zodat deze wendbaar is en datagedreven werken binnen de bedrijfsvoering optimaal ondersteunt.

Naast deze twee grote projecten ontvangt ons dataloket veel uiteenlopende vragen die nadere verdieping vereisen, voordat ze door data analytics translators kunnen worden vertaald naar concrete dataproducten. Deze vraagstukken zijn divers van aard en hebben vaak als doel om processen te verbeteren.

Als business analist binnen ons dataloket werk je nauw samen met de data analytics translators. Je zorgt voor een concrete doorvertaling van projectvraagstukken naar werkzaamheden voor de agile teams binnen Wetterskip Fryslân.

Functie-eisen

  • De aangeboden kandidaat beschikt over een afgeronde relevante HBO of WO opleiding, bijvoorbeeld in de richting van bedrijfskunde of bedrijfskundige informatica.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als business analist of in een vergelijkbare functie.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring en affiniteit met integrale informatievoorzieningsvraagstukken.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van, en affiniteit met, datagedreven werken en informatiestandaarden op het gebied van Assetmanagement (o.a. NEN2660 en NEN2767).
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van, en ervaring met, assetmanagement.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van relevante tools, technologieën en standaarden: Visio, Archimate en landelijke architectuurstandaarden voor de waterschappen (o.a. WILMA) en kan deze toepassen binnen de werkzaamheden.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het werken in een dynamische politiek-bestuurlijke omgeving.



Functie-wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft kennis en ervaring met SCRUM-Agile werken.
  • De aangeboden kandidaat kan complexe vraagstukken inzichtelijk en toegankelijk maken voor verschillende doelgroepen.
  • De aangeboden kandidaat kan bredere samenhang bewaken, maar ook op detailniveau oplossingen uitwerken.
  • De aangeboden kandidaat is stressbestendig en kan onder tijdsdruk werken.
  • De aangeboden kandidaat is overtuigend en kan helder communiceren en rapporteren.

Interesse?

Stuur ons dan uiterlijk 06 juni 2025, voor 10.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.

Solliciteer nu

Reageren kan binnen 2 minuten

Ik sta voor je klaar.

Wil jij meer weten over deze opdracht?
Frank kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer!
Bel, mail of app Frank. Zo geregeld.

Frank Buiter

Accountmanager IT Noord-Nederland