Doorzoek website

Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie

DevOps beheerder

Utrecht
5 Maanden
36 uren
5 januari 2026
Hybride
Solliciteer

Reageren kan binnen 2 minuten

Over deze opdracht

De Base Toezicht & Data is onder meer verantwoordelijk voor de doorontwikkeling en het (technisch) beheer van de applicaties en componenten binnen het Toezicht landschap. Dit landschap bestaat uit een digitale werkomgeving voor rechtbanken, meerdere (web)portalen voor uitvoerders en een S2S-koppeling voor softwareleveranciers van bewindvoerderssoftware. 

Microsoft Dynamics 365 (CRM) vormt het fundament van de applicatie. Daarnaast maken we gebruik van .NET-core (back-end), C# en Angular. Qua testtooling wordt gebruik gemaakt van Protractor, Cypres, Robot Framework en Ready API. Deze applicaties worden gehost op Windows Server / IIS (externe portalen). Hiernaast worden nieuwe componenten gerealiseerd in .NET/Angular volgens een microservice-architectuur. Voor het hosten wordt er gebruik gemaakt van Openshift. Daarnaast wordt gebruik gemaakt van de CI/CD pipelines in Azure DevOps. 

Het beheer en de doorontwikkeling ligt bij 2 value teams. Deze DevOps-teams bestaand uit developers, senior testers én functioneel en applicatiebeheerders. We werken agile in sprints van 3 weken, binnen de value-teams wordt in overleg bepaald wie wat oppakt, je bepaalt zelfstandig hoe je uitvoering aan ‘jouw’ taken geeft. Tijdens de dagelijkse stand-up informeer je collega’s over de voortgang en is er ruimte voor het vragen om advies en feedback.

Als DevOps-engineer ben je verantwoordelijk voor:

  • Het plannen en uitvoeren van technisch onderhoud aan de applicaties en componenten binnen de base Toezicht, inclusief plannen en afstemmen releases.
  • Deployment van functionele releases op donderdagavond en technische releases in weekend
  • Inrichten van monitoring, alerting, observability
  • Het zoveel mogelijk automatiseren van (repetitief) beheerwerk
  • Je bent het eerste aanspreekpunt voor de Platform- en Infrateams
  • Het uitvoeren en zonodig prioriteren van onderzoeken naar aanleiding van alerts; ervoor zorgdragen dat de verstoring binnen de geldende dienstverleningsnormen worden opgelost
  • Afstemmen met leverancier van externe hosting voor de portalen van Toezicht

Je denkt na over hoe dingen beter kunnen binnen het team, stemt dit af en komt zorgt voor de operationalisatie. Je brengt een DevOps mindset mee. Dit draag je ook over op de rest van het team. Je hebt uitgebreide kennis en ervaring met observability (Logs, Metrics en Traces), die voor goede monitoring en alerting zorgen.

Je hebt ervaring met Splunk, Grafana en Prometheus of vergelijkbare tools. Vind jij het leuk om je creativiteit en leiderschap in te zetten en bij te dragen aan de digitalisering van de Rechtspraak?

Word jij enthousiast van begrippen als, “wisdom of production”, “operations is a software engineering problem”, “reduce toil waste”, “automate everything”, “shared ownership” en “simplicity”? Dan is dit de opdracht voor jou!

Over de organisatie

Voor onze opdrachtgever Raad voor de Rechtspraak zijn wij opzoek naar een DevOps beheerder. Reageren kan tot uiterlijk dinsdag 4 november 12:00. Let op: opdracht is niet geschikt voor ZZP. Deze opdracht valt in schaal 12.

Bij IVO Rechtspraak werken we met de laatste technologieën. Java, Splunk, AppDynamics, Archimate, ReadyAPI, noem maar op. Waar mogelijk gebruiken we slimme marktoplossingen. En we pakken projecten altijd agile aan, in SCRUM-teams en met DevOps. Het leuke is dat je dicht op gebruikers zit. Net als op het nieuws. Want jij werkt op de achtergrond mee aan zaken waar ze in de media over praten. Dat doe je samen met je collega’s. In een prima werksfeer, met veel vrijheid én ruimte voor ontwikkeling.

Als IT’er bij de Rechtspraak werk je samen met collega’s uit andere vakgebieden en bundel je de krachten met ketenpartners en marktpartijen. Ook werk je mee naar een nieuwe manier van werken in zelfstandige teams die bestaan uit zowel ontwikkelaars als beheerders en de eindgebruiker (BusDevOps).

Functie-eisen

  • Is in staat om “from-scratch” een DevOps-organisatie binnen het team neer te zetten.
  • 4 jaar ervaring met het beheren van Microsoft/Windows servers, SQL databases en installatie en beheren van applicaties.
  • 4 jaar kennis en ervaring met het opzetten van geautomatiseerde build- en deployment pipelines (bij voorkeur in Azure DevOps), ervaring met Kubernetes.

Functie-wensen

  • Kennis van .NET
  • Kennis van Microsoft Dynamics
  • Je hebt (aantoonbare) kennis van de ITIL (beheer)processen

Interesse?

Stuur ons dan uiterlijk 04 november 2025, voor 11.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.

Solliciteer nu

Reageren kan binnen 2 minuten

Ik sta voor je klaar.

Wil jij meer weten over deze opdracht?
Musa kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer! Bel, mail of app Musa. Zo geregeld.

recruiter image

Musa Cigil

Recruiter IT West-Nederland