Doorzoek website
Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie
Voor onze opdrachtgever Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zijn we op zoek naar een Enterprise Architect. Reageren kan tot 12 mei. Let op! Deze aanvraag is helaas niet geschikt voor zzp.
De Enterprise architect valt onder de afdeling CIO-Office binnen DI. De dagelijkse aansturing vindt plaats door de Lead architect van het CIO Office. Je werkt samen met het architectuurteam, informatiemanagers, projectleiders en beleidsmedewerkers.
De werkzaamheden in deze rol zijn divers. Zo geef je adviezen en schrijf je annotaties voor het MT/ MT leden ten behoeve van interdepartementale overleggen. Je organiseert workshops met collega's om architectuurproducten uit te werken uit te werken. Je helpt mee met de verbetering van de architectuurfunctie, zoals procesverbetering, kennismanagement en resourcesmanagement. En uiteraard help je mee met het uitwerken van de architectuur, dit kan op Enterprise, domeinniveau.
Je organiseert (architectuurbreed) overleggen, en vertegenwoordigt DJI bij architectuurinitiatieven op departementaal niveau. Je bent sparringspartner voor de lead archtect en adviseert gevraagd en ongevraagd over de ontwikkelingen die je ziet. Vanuit jouw verbindende karakter speel je een rol in de samenhang van het team en het managen van de omgeving.
Om dit uit te kunnen voeren ben je in staat pragmatisch naar architectuur te kijken zonder de belangrijkste lijnen uit het oog te verliezen. Je kan je snel dingen eigen maken en weet snel te schakelen. Ook als je nog niet alles weet, kan je vanuit jouw ervaring advies uitbrengen, waarbij je (in overleg) kan inschatten of dat voldoende is.
Op te leveren resultaten:
- Architectuur artefacten (EA, principes, schetsen en daaraan verwante producten);
- Impactanalyses en adviezen;
- Annotaties;
- Reviews.
De Directie Informatievoorziening (DI) bestaat uit de volgende onderdelen:
1. CIO-Office
De CIO-office is verantwoordelijk voor het stellen van kaders en de sturing hierop om ervoor te zorgen dat de informatievoorziening van de DJI kwalitatief hoogwaardig en toekomstbestendig is en blijft. Daarnaast heeft het een adviesfunctie ten aanzien van opdrachtgevers en de ambtelijke en politieke top;
2. Informatiemanagement en Architectuur (IMA)
De afdeling Informatiemanagement en Architectuur vertaalt de (functionele) vraag vanuit de DJI-organisatie naar efficiënte en effectieve IVondersteuning, initiatiert daartoe nieuwe projecten inclusief de voorbereiding van de besluitvorming in de Iboard en stelt domeinarchitecturen op in samenspraak met stakeholders en informatiemanagers;
3. Functioneel Beheer en Dienstenmanagement (FBD)
De afdeling Functioneel Beheer is verantwoordelijk voor het beheer van de informatievoorziening van DJI met focus op de gebruikersorganisatie. De afdeling Dienstenmanagement definiëert en onderhoudt het ICT-dienstenportfolio t.b.v. DJI door o.a. actief contractmanagement en leveranciersmanagement;
4. Project Management en Implementatie (PMI)
De afdeling Project Management en Implementatie is verantwoordelijk voor de beheersing én het projectmatig realiseren van wijzigingen en nieuwe oplossingen in de informatievoorziening conform standaard methodieken.
Achtergrond opdracht
De architectuurfunctie binnen DJI is in beweging. DJI is druk bezig een nieuwe, eigentijdse informatievoorziening te realiseren voor de primaire werkprocessen van DJI. Waar architecten in het verleden vaak gezien werden als remmers beginnen zowel medewerkers als het management de toegevoegde waarde van architectuur te zien. Een belangrijke bijdrage hieraan was het ontwikkelen van een roadmap die gebruikt wordt als leidraad voor de (grote) projecten. Hiermee worden de huidige, veelal verouderde informatiesystemen vervangen. Binnen DJI lopen er steeds een groot aantal (grote) projecten en werken we toe naar een nieuwe doelarchitectuur. Met deze doelarchitectuur willen we van silo’s naar lagen waarbij we gegevens en functionaliteit gaan scheiden. Een enorme verandering. De hiervoor vereiste veranderingen worden uitgewerkt en gerealiseerd in meerdere projecten. Deze projecten worden onafhankelijk van elkaar bestuurd, maar vertonen ook een grote mate van samenhang en onderlinge afhankelijkheid. Behoefte bestaat aan inhoudelijke sturing op deze samenhang en afhankelijkheden, op basis van inzichten in informatiestromen. Verder hebben we onlangs een volwassenheidsassessment gedaan en willen daarop doorpakken. Taak van de enterprise architect is de projecten te richten en de projectarchitecten waar nodig bij te staan. Dit alles in de hectiek van de continu veranderende wereld om ons heen, die veel vraagstukken met zich meebrengt.
Stuur ons dan uiterlijk 12 mei 2025, voor 10.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.
Wil jij meer weten over deze opdracht?
Robin kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer!
Bel, mail of app Robin. Zo geregeld.
Accountmanager West-Nederland