Doorzoek website

Wij helpen je graag bij het vinden van de juiste informatie

Programmamanager Kantoorautomatisering

Utrecht
4 Maanden
36 uren
2 maart 2026
Solliciteer

Reageren kan binnen 2 minuten

Over deze opdracht

Voor onze opdrachtgever OM zijn wij opzoek naar een Programmamanager Kantoorautomatisering. Reageren kan tot uiterlijk vrijdag 13 februari 12:00. Let op: opdracht is WEL geschikt voor ZZP. Deze opdracht valt in schaal 15.

IVOM is begin 2022 opgericht als zelfstandig OM-onderdeel en versterkt, vernieuwt en professionaliseert de dienstverlening op het gebied van informatievoorziening (IV) binnen het OM en met ketenpartners zoals de Rechtspraak en de Politie. Dit doet zij aan de hand van drie strategische pijlers: continuïteit, professionalisering en vernieuwing.

De kantoorautomatisering van het OM (de werkplek), die op dit moment wordt verzorgd door een externe leverancier, is dringend aan vervanging toe. Het OM heeft een duidelijke voorkeur voor inbesteden bij een Rijkspartij boven hernieuwde uitbesteding. Met een grote Rijksdienstverlener is overeengekomen dat aansluiten in principe mogelijk is, tenzij uit aanvullend onderzoek blijkt dat er onoverkomelijke technische of organisatorische bezwaren zijn.

Om aan dit onderzoek, en de daar eventueel op volgende migratie, uitvoering te geven is er een behoefte aan een senior IT-programmanager inbesteden kantoorautomatisering.

Doel:

Leiding geven aan het onderzoek naar de technische en organisatorische haalbaarheid van de overgang van het OM naar de geselecteerde voorkeursleverancier van een standaard rijkswerkplek haalbaar is, het identificeren van technische en organisatorische uitdagingen of beperkingen en het uitwerken en beproeven van oplossingen om die weg te nemen, zodat met zekerheid kan worden gesteld dat de overgang succesvol kan zijn. Het uitwerken voor een plan voor de migratie en – aangenomen dat alle seinen op groen komen – leiding geven aan het migratietraject zelf.

Leiding geven aan het programma. De programmamanager legt verantwoording af aan de kwartiermaker van de directie Vernieuwing.

De programmamanager zal de programmadoelstellingen realiseren met de resultaten van de onderliggende projecten. De programmamanager geeft functioneel leiding aan de technisch programmamanager en overige medewerkers binnen het programma;.

(hieronder de hoofdtaken van een programmamanager) :

• Programmasturing• Functionele sturing van het programma

• Zorgdragen voor de continuïteit van het programma

De werkzaamheden beslaan in elk geval:

- Het in beeld brengen van de huidige werkplekdienstverlening en beoordelen wat daarvan welk deel daarvan past bij het aanbod van de gekozen leverancier, het ontvlechten en klaar maken voor de transitie, met oog voor techniek, contractuele aspecten en personeel.

- Het identificeren en oplossen van risico’s en onzekerheden op het gebied van gebruikte web- en desktopapplicaties (zoals MS Access), bijvoorbeeld op het gebied van netwerktoegang, authenticatie/autorisatie, softwareafhankelijkheden, enz.

- Het in beeld brengen van de bestaande IAM architectuur op basis van Active Directory (IST) en het ontwerpen van de SOLL situatie op basis van een opzet die goed past bij die van de nieuwe leverancier

- Het uitwerken van de SOLL situatie voor wat betreft end-user devices, pandgebonden automatisering en (justitie-)netwerkconnectiviteit.

- Het uitwerken van een aanpak om de bestaande kantoorautomatisering te ontvlechten en klaar te maken voor de transitie naar de nieuwe leverancier

- Het uitwerken van voorstellen voor eventuele onderdelen die niet mee kunnen

Werkzaamheden:

Het resultaat van het programma Inbesteden Kantoorautomatisering is:

- Functioneel aansturen van de technisch programmamanager en overige medewerkers binnen het programma;

- Opstellen plan van aanpak en uitvoeren conform het portfolioproces;

- Organiseren overleggen met beoogd leverancier;

- Het netwerk voor de senior IT-programmamanager Inbesteden Kantoorautomatisering zit op bestuurlijk en strategisch niveau waarbij veel sprake is van meebewegen en richting geven aan tegengestelde belangen binnen en buiten de organisatie;

- Draagvlak creëren voor en verdedigen (intern en extern) voor de gekozen oplossingen;

- Budgetbeheer en zorgen voor kostenbeheersing;

- Organiseren noodzakelijke governance, zoals stuur-, en klankbordgroepen, gericht op snelheid, zorgvuldigheid en draagvlak- Reserveren/aantrekken van de benodigde interne en externe capaciteit;

- Indien nodig opstarten en begeleiden organisatieverandertrajecten, inclusief medezeggenschapsaspecten in nauwe afstemming met het lopende organisatieverandertraject;

- Beoordelen en beheren van risico's en nemen van proactieve maatregelen nemen om deze te minimaliseren;

- Effectieve communicatie en samenwerking met interne en externe belanghebbenden, zoals het opstellen van rapportages en updates over de voortgang en ter voorbereiding van besluitvorming;

- De senior IT-programmamanager Inbesteden Kantoorautomatisering legt verantwoording af en rapporteert aan de kwartiermaker directie Vernieuwing.

Over de organisatie

Het Openbaar Ministerie (OM) zorgt - samen met de politie en andere ketenpartners - voor opsporing en vervolging van strafbare feiten. Dit varieert van winkeldiefstal tot moord en van belastingontduiking tot cybercrime en terrorisme. Het werk van het OM is erop gericht dat daders een passende straf krijgen en dat slachtoffers en nabestaanden het gevoel hebben dat zorgvuldig met hun belangen wordt omgegaan.Het Openbaar Ministerie (OM) bestaat uit een hoofdkantoor (het Parket-Generaal), 10 arrondissementsparketten, 1 LRO (landelijke Ressortsorganisatie) en een aantal ‘bijzondere’ eenheden, te weten het Landelijk Parket, het Functioneel Parket, het parket CVOM (Centrale Verwerking OM), de DVOM (Dienst Verleningsorganisatie OM), de IVOM (Informatievoorziening OM) en de Rijksrecherche. Het Openbaar Ministerie is op ca. 35 locaties door heel Nederland gevestigd. In totaal werken ongeveer 6.000 mensen bij het OM. Aan het hoofd van het OM staat het College van procureurs-generaal. Het College is verantwoordelijk voor heel het OM en legt zich toe op de formulering van nieuwe handhavingsrichtlijnen en het ontwikkelen van het opsporings- en vervolgingsbeleid. De zorg voor de organisatie en de bedrijfsvoering ligt eveneens bij het College. De parketten staan onder leiding van een hoofd van een bedrijfsonderdeel die verantwoordelijk is voor de primaire taken van een arrondissement of ressort of een landelijk werkend onderdeel.

Functie-eisen

  • De kandidaat beschikt minimaal over aantoonbaar WO werk- en denkniveau middels een afgeronde opleiding in IV/ICT richting.
  • De kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als Programmamanager.
  • De kandidaat heeft aantoonbare kennis van ICT, specifiek kantoorautomatisering, de onderliggende technologie en bijbehorende dienstverlening.
  • De kandidaat heeft aantoonbare kennis van programma- en projectmanagementmethodieken en –technieken (zoals Prince II, IPMA e.d.)
  • De kandidaat heeft aantoonbare kennis en ervaring met interne en externe (ketenpartners) politieke verhoudingen in bestuurlijke omgeving.

Arbeidsvoorwaarden

Schaal 15

Interesse?

Stuur ons dan uiterlijk 13 februari 2026, voor 11.00 uur een recente cv voor deze rol, samen met je beschikbaarheid/geplande vakanties en je all-in uurtarief excl. BTW.

Solliciteer nu

Reageren kan binnen 2 minuten

Ik sta voor je klaar.

Wil jij meer weten over deze opdracht?
Ali kan jou hier alles over vertellen. Wacht dus niet langer! Bel, mail of app Ali. Zo geregeld.

recruiter image

Ali Noori

Accountmanager IT West-Nederland